Erkeklerin Bilmesi Gereken 10 Takım Elbise Kuralı

1. Kemersiz Takım Elbise Olmaz

Giydiğiniz pantolona kesinlikle kemer takmanız gerekir. Kemer takılmayan pantolonları tercih etmekten sakının. Şunu da unutmayın, kemeriniz ayakkabılarınız arasında renk uyumu olmalı.

2. Kravatınız Takımınıza Uymalı

Erkeklerin aksesuarları arasında en önemli silahı kravattır. Kravat takan erkeklerinse doğru tercih yapması gerekiyor. Kravatın rengini ve desenlerini seçerken hangi ortamlarda takacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Gömleğin renginden daha koyu bir kravat seçmek sizi daha ciddi bir görünüme sokacaktır. Kravat seçiminde mat renkler tercih edebilirsiniz. Çünkü bu renkler her takımla uyum sağlayabilmektedir. Ayrıca kravatın doğru bedende seçilmesi oldukça önemlidir. Kemerinizin hemen üstünde biten ve boynunuzun etrafını tam kavrayacak bir kravat tercihiniz olmalı.

3. Gömlek Vücuda Tam Oturmalı

Gömleğinizi seçerken bilmeniz gereken sadece ve sadece iki şey var. Bunlardan biri boyun çevrenizin ölçüsü, diğeri de kollarınızın uzunluğu. Gayet basit öyle değil mi? Bu iki ölçüyü bilmeniz size en uygun gömleği seçmenizde büyük yardım sağlayacaktır. Böylece gömleğinizi terziye vermek zorunda kalmayacaksınız. Gömleğin üzerinize oturduğunu anlamanın en iyi yolu omuzlardır. Dikişler tam omzunuzun üstüne oturmalıdır. Gömlek gövdenizi sarmalıdır. Kollarınızdaki ayarlamalara da her zaman dikkat etmelisiniz.

4. Ceketinizi Doğru Seçin

Takım elbisenin en önemli parçalarından biri cekettir. Ceketiniz vücut tipinize uygun olmalı. Ne dar ne de bol olmalıdır. Ceketin omuz genişliği sizin omuzlarınızın en uç noktasında bitmeli ve aşağıya düşmeyecek şekilde hizalanmalıdır. Bu yüzden hareket kabiliyetiniz kısıtlanabilir. Eee takım elbise giymek her baba yiğidin harcı değil. Ceketinizin uzunluğu da fermuarın bitiş noktasıyla aynı yerde bitmeli. Eğer ceketiniz iki düğmeli ise her zaman sadece üsteki düğmeyi bağlayınız. Üç düğme varsa ortadakini bağlamalısınız.

5. Pantolon Kesimine Özen Gösterin

Bel çevresi sizi rahatsız etmeyecek şekilde hafifçe sıkmalı ve pantolon kemersiz olsa bile belinizden düşmemelidir. Arka kısım ne salaş ne de gerilim çizgileri yaratacak şekilde dar olmalı. Cüzdanınızı ise kesinlikle pantolonun arka cebine koymayın. Bu hem pantolonun üzerinizdeki duruşunu bozar, hem de uzun vadeli kullanımda pantolonunuzun yırtılmasına neden olur. Pantolonun bacak kesimi aşağıya doğru daralmalıdır. Bunun sebebi ise bacağınızın üst kısmı ile alt kısmının aynı çapta olmamasıdır. Slim fit bir pantolon tercihi sizin için çok daha iyi olacaktır. Paça boyunun siz ayaktayken ayakkabınızın üstüne düşmemesi ve otururken de bacak derinizin görünmeyeceği şekilde olmalıdır.

6. Ayakkabıların Rengi

Hangi takıma hangi renk ayakkabı seçeceğiniz konusunda kararsız mı kaldınız? Uzmanların yapmış olduğu seçimlere görselden bakabilirsiniz.

7. Aman Çoraplara Dikkat

Çorap seçiminde en önemli faktör pantolonunuzla uyumlu olmasıdır. Diğer bir yöntem ise çoraplarınızı diğer giysilerinizden biriyle uyum sağlamasıdır. Kesinlikle üzerinde resim olan veya bir çizgi film kahramanı bulunan çorapları tercih etmeyin. Eğer şık ve cool görünmek istiyorsanız görseldeki gibi bir seçim yapmayın :)

8. Mendil Tercihi

Mendil seçiminde deseninin ve kumaşının kravatınızla aynı olmamasına dikkat edin. Mendil sizi daha şık gösterecektir.

9. Saatiniz Analog Olmalı

Bir çok erkek saat bile kullanmıyor. Bu durum üzücü olmakla beraber kendini farklı kılan erkekler için vazgeçilmezdir. Kendinize her zaman takabileceğiniz analog bir saat alın. Sadece takım elbise için değil giyeceğiniz günlük kıyafetler için de saat kullanmayı tercih edebilirsiniz.

10. Parfümün Doğru Sürülmesi

Parfüm sıkmak konusunda iki temel method bulunmaktadır. Bunlardan biri boyundur. Diğeri bileğiniz gibi atar damarınızın olduğu yani vücudunuzun dışarıya ısı verdiği yerlerdir. Parfüm kesinlikle koltuk altına sıkılmaz. Çıplakken göğüs bölgenizin tam ortasına sıkmak ise kokunun yavaşça yayılması için oldukça etkilidir. Diğer bir yöntem ise giyindikten sonra parfümü tam önünüze sıkıp içinden geçmenizdir. Bu method diğerine göre gün içerisinde parfümün üzerinizden daha çabuk uçmasını sağlayacaktır.

Bu Haberi Paylaş