Her Gün Tıraş Olmak Zararlı Mı?

Her gün tıraş olmak zararlı mıdır? Her gün tıraş olan erkekler neler yapmalı?

Cildin günlük tıraş ile bakımının yapılmasında sakınca yoktur. Aksine, beraberinde yapılacak iyi bir bakımı cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır. Derinin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Esas olan cilt bakımının doğru şekilde yapılmasıdır. Öncelikle cildimizin tipini bilmemiz gerek.

 

 

Kuru: Mat görünümlü, ince bir cilttir. Deri daha serttir ve kızarıklık ve tahrişe yatkın bir cilt türüdür. Deri daha kolay kırışmaya meyillidir. Bu deri tipinde olan ciltte ideali krem formunda bir tıraş ürünü kullanılmasını ve cildin tıraş sonrası nemini koruması amacıyla daha nemliyken yağlı bir nemlendirici ürünle nemlendirilmesi uygun olur.

 

Yağlı cilt: Gözenekleri geniş, derinin kalın olduğu ve parlak görünüme sahip cilt türüdür. Bu cilt tipinde nemlendirici seçiminde dikkatli olmak gerekir. Mümkün olduğu kadar yağsız, derinin sadece nemini korumasına yeterli hyaluronik asitli jel türü nemlendiriciler kullanılabilir.

 

 

Karma cilt: Orta hattı yağlı, yanakların kuru olduğu cilt türüdür. Bu tür vakalarda tıraş sonrası derinin kuru ciltler için uygun olan nemlendiricilerle yağlı deri bölgeleri korunarak nemlendirilmesi uygun olur.

 

 

Bu Haberi Paylaş