Trend
 1. İsveç, 5 Rus diplomatı sınır dışı edecek
 2. Alparslan Büyük Selçuklu Ferzat kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Ferzat kaç yaşında? Tevfik Erman Kutlu hangi dizilerde oynadı?
 3. Alparslan Büyük Selçuklu Celal kimdir? Alican Okumuş hangi dizilerde oynadı? Alican Okumuş ile ilgili bilgiler!
 4. Alparslan Büyük Selçuklu Grigor tekfur kimdir? Serhat Tutumluer hangi dizilerde oynadı? Serhat Tutumluer ile ilgili bilgiler!
 5. Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Aybars Bey kimdir? Aybars Beyi kim oynuyor? Atsız Karaduman nereli, evli mi?
 6. Alparslanın annesi ve babası kimdir? Büyük Selçuklu Sultanı Alparslanın anası neden, nasıl öldü?
 7. Neft ne demek? Neft çukurları nedir? Alparslan Büyük Selçuklu Neft ne anlama geliyor?
 8. Son dakika: Batur Bey kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu Batur Beyi kim oynuyor? Şahin Çelik canlandırıyor! Şahin Çelik kaç yaşında?
 9. Alparslan Büyük Selçuklu Artuk kimdir? Onur Ayçelik canlandırıyor! Onur Ayçelik kaç yaşında?
 10. Ayşegül Ünsalın hayatı! Alparslan Büyük Selçuklu Akınay nasıl öldü? Ayşegül Ünsal kaç yaşında?
 11. DSÖden Sudan uyarısı: Biyolojik tehlike
 12. Prens William için flaş iddia! Yüklü bir ödeme aldı
 13. Merak edildi: Alparslan İsminin Anlamı Nedir? Alparslan İsmi Kuranda Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?
 14. Japon şirketin, Ay’a iniş sırasında uzay aracıyla bağlantısı kesildi
 15. “Kronik hastalıkların kök nedeni bulunup tedavi edilebilir”
 16. Almanyada mahkeme kulağa Rusça gelen soyadını değiştirme talebini reddetti
 17. Mescidi Aksada gözaltına alınan Türk vatandaşı serbest bırakıldı
 18. Serçe ve yüzük parmağındaki uyuşmaya dikkat
 19. Sapiensin yazarı Harari, yapay zekadan endişeli: İnsanlığın sağ çıkıp çıkamayacağını bilmiyorum
 20. Erzurumda deprem mi oldu? Kandilli ve AFAD son depremler listesi 25 Nisan 2023!
 21. Biden, 2024 ABD başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı
 22. Kistik fibrozis nedir, belirtileri ve tedavi yöntemleri
 23. Kenyadaki açlık tarikatı soruşturmasında ölü sayısı 73’e yükseldi
 24. Uzman isimden kızamık aşısı çağrısı: 2 gün sonra eyvahın faydası olmaz
 25. Doğum Günü Sözleri - En yaratıcı, komik ve eğlenceli İyi ki Doğdun Mesajları! Sevgiliye Doğum Günü Mesajları 2023…
 26. Asus, dizüstü ailesini genişletiyor
 27. Xiaomi, akıllı televizyon pazarındaki payını arttıracak
 28. 2023’ün en iyi fotoğraf çeken akıllı telefonu
 29. Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2023 kura çekimi canlı izle! Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta?
 30. Bard için yeni özelliklerini duyurdu

Selfie Çekmek Uğruna Hayatına Kaybeden 11 Kişinin Son Fotoğrafı!

Selfie'nin direkt olarak hayati tehlike taşıdığını söyleyemeyiz. Ancak ilginç yerlerde ve tehlikeli durumlarda selfie çekmek, hayatınızı kaybetmenize neden olabilir! Selfie uğruna ölen 12 kişinin acı hikayesi...

1. Kızgın Boğa Tutkusu Sonu Oldu!

Boğaların kızdırılıp, koşturulması kalıcı bir İspanyol geleneğidir. Bu oyun sonunda erkekler yaralanacak ya da ölecekler. Hayatta kalanlar ise anlatacak bir hikayeye sahip olacaklar. Bu tutkunun kısaca felsefesi bundan ibaret. Günümüzde, bir selfie çekmek uğruna boğa güreşlerinde hayatlarını kaybeden nice insan mevcut. 2015 yılının Ağustos ayında, İspanya'nın Pamplona şehrinde adam ölüme adeta kafa tutmuştu. 32 yaşındaki Davip Lopez güvenli bölgeyi terk edip iki boğa arasında selfie çekmeye çalıştı. 

Bu tutkusu maalesef sonu oldu!

boga-dovusunde-oldu.jpg

2. Arabada Selfie Çekerken Kaza Yaptı

Courtney Stanford, 26 Nisan 2014'te Kuzey Carolina'da arabasında seyir halindeyken çekmeye çalıştığı selfie sonunu getirdi. Araba önce bir kamyona daha sonra yolun dışındaki bir ağaca çarptı. Courtney, olay yerinde hayatını kaybetti. Hayatımıza giren bu çılgın selfie muhabbetini fazla abarttık belki de. Öldüğü sırada  Pharrel Williams "Happy" adlı şarkıyı dinlemekteydi. Ne kadar her şeyin yolunda gittiğini düşünsek de bazen arzularımız geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabiliyor. Küçük bir yanlışın ne gibi sonuçlar ortaya çıkardığını hep birlikte görüyoruz.

selfie-cekerken-olenler2.jpg


3. Cabo da Roca'da Selfie Çekerken Düştü

Cabo da Roca, Avrupa'nın en batı noktası olan ve Eski Kıtanın Atlantik Okyanusu'nun fırtınalı sularıyla buluştuğu mükemmel manzarasıyla ünlü yer. Buraya gelip selfie çekmeden dönmeyeceğinize emin olabiliriz. Bunda bir sakınca da yok tabi. Ama selfie çekerken güvende olduğunuzdan da emin olmanız gerekmektedir. Bir anlık dalgınlık hayatınıza mal olabilir. Bu Polonyalı aksiyon tutkunları, neyi kime kanıtlamaya çalıştıklarını anlayamadan yüzlerce metre yükseklikten aşağıya düşüp feci şekilde can verdiler.

cabo-da-roca-dan-dustu-ve-oldu.jpg

 

4. Uçakta Selfie Çekerken Füze Vurdu

Bir çocuğun ve annenin aynı selfiede poz verdiğine hepimiz tanık olmuşuzdur. Ancak! Bu fotoğraf hakkında şok edici bir gerçek var. Kuala Lumpur'a tatil yapmaya giden anne ve oğul, Doğu Ukrayna'yı geçerken MH17 tipi bir füze tarafından vuruldu. Bu selfie vurulmadan hemen önce internete yüklendi. Ve bu trajik olayın hafızalarımıza kazınmasına neden oldu. Gerçekten çok acı...

ucakta-selfie-cekmek.jpg

5. Deniz Aygırı ile Selfie Çekilmek İstedi

Evet sizinde hayvanları çok sevdiğinizi biliyoruz. En sevdiğin hayvan ile selfie çektirebilmek mi? Çinli bir iş adamı bunu başardı. Tüm güvenlik talimatlarını görmezden gelerek 1.5 tonluk bir su aygırının havuzuna girdi. Su aygırı ile selfie çektirmek isteyen Çinli'ye su aygırı saldırdı ve onu dev havuzun derinliklerine sürükledi. Her an kameralara saniye saniye yansımıştı.

deniz-aygiri-ile-selfie-cekemk.jpg

6. El Bombası Pimini Çekerken Selfie Çekmek İsteyince Elinde Patladı!

Ural Dağların'da görev yapmakta olan iki Rus asker, el bombasının pimini çekip selfie çekmek istedi. Hepimiz el bombalarının güvenilmez olduğunu biliyoruz. Pimi çekmesiyle el bombasının patlaması bir oldu. Ve bu acı cesaret iki askerin ölmesine neden oldu. 

el-bombasi-ile-selfie.jpg

7. Selfie Çekerken Kafasına Yıldırım Düştü

Gök gürültüsü ve şimşeklerin çaktığı sırada selfie çubuğu ile fotoğraf çekmek isteyen bir İngiliz, üzerine yıldırım düşmesi sonucu feci çekilde can verdi. Adamın yanı sıra telefonu da toz duman olmuştu. Ne garip öyle değil mi?

selfie-cekerken-oldu.gif

8. Tellere Dokundu Canından Oldu

Daha 18 yaşındaki Romen kız olan Ana Ursu, trenlerin nasıl çalıştığından bi haberdi. Tren yolunun üzerindeki tele dokunduğu anda, vücudundan 27.000 volt geçmesi onun sonu oldu. Vücudunun önemli bir yüzdesi yanıklarla kaplanmıştı. Sonrasında nakledildiği hastanede hayatını kaybetmiştir.

 

ana-ursu.jpg


9. Partiyi Mahveden Selfie

Bekarlığa veda partileri gelin adayı ve arkadaşlarının Hangover tarzında eğlenmeleri için son şansları. Alkol ve erkek striptizcilerin bulunduğu bir partiye gidip, doyasıya eğlenmek için yola çıkan kızların ölmeden önce çektikleri son selfieleriydi. En iyi arkadaşı aracın kontrolünü kaybetti ve ikisi de olay yerinde yaşamını yitirdiler.

partiyi-mahveden-selfie.jpg

10. Binaların Tepesinden Sarkan Selfieciler

17 yaşındaki gencin, bir yıl boyunca kendisini bir ipe bağlayarak binaların tepesinden düşüyormuş gibi görünmesi sosyal medyada büyük ilgi görüyordu. Onun hesaplamalarında neyin yanlış gittiğini bilmiyoruz, ama ip koptu ve genç delikanlının serbest düşüşü onun sonu oldu. 

cilgin-gencler-.jpg

11. Muğla''da Selfie Çekerken Düştü

Fethiye'de 7 aylık hamile bir kadın dünyaca ünlü olan Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirdikten saniyeler sonra dengesini kaybetti. Yaklaşık 300 metre yükseklikten kayalıklara düşerek feci bir şekilde can verdi. Talihsiz kadından geriye ölmeden bir kaç dakika önce eşiyle birlikte çektiği selfie kalmıştı.

selfie-cekerken-dustu.jpg

 


Bu Haberi Paylaş