EN GÜZEL YILLARINIZI ÖKÜZÜN BİRİ İÇİN HARCAMAYIN!

Dün kuzenim beni aradı ve “ablacığım bizi Bebek’te güzel bir yere götürür müsün? Çok sıkıldık” dedi, tabi ki hemen kabul ettim. Bebek’te müdavimi olduğum sakin sayılabilecek bir mekana gittik. Birer kadeh şarap söyledik ve koyulduk sohbete...

Şu an yaşadıkları sıkıntılardan, ilişkilerinden, okullarından, ileride ne olmak istediklerinden vs. konuştuk. Kuzenimin de kendince kaygıları var tabi ki ama asıl değinmek istediğim konuyu arkadaşı üzerinden anlatacağım.

 

Kız daha yeni reşit olmuş, annesiyle yaşıyor ve lise öğrencisi. Maço(!) bir sevgilisi var, kıza yüzük takmış ve hayatı zindan ediyor. Üstelik bunu yapan da daha çocuk, o da 18 yaşında. Ne arkadaşlarıyla bir Avm’ye gidebiliyor. Ne karşı cinsten biriyle bırakın iletişim kurmayı aynı ortamda bulunmasına bile müsaade etmiyor. Kız o kadar baskı altında ki, kendi öz kuzeniyle bile görüşemiyor ÇÜNKÜ KUZENİ ERKEK.

Bakın arkadaşlar bu bir şiddettir. Şiddet sadece dayaktan ibaret değildir. Ben eminim ki, böyle bir çocuk bu kıza küfür de ediyordur, şiddet de uyguluyordur. Soramadım üzülmesin diye o ayrı... Bu yobaz zihniyetteki adamlar genellikle ailesinden böyle görmüştür, kendi kuzenlerine hallenmiştir, muhtemelen babası annesini dövüyordur ve kendi içinde bu durumu normalleştirmiştir. Böyle adamlardan uzak durun lütfen! Özellikle genç kızlığınızın en güzel yıllarında uzak durun! Eğer bu baskıyı kabul ederseniz bunun bir adım sonrası fiziksel şiddet. Daha 18 yaşında bir kızın “Onunla da olmuyor, onsuz da olmuyor” çaresizliğine kendini inandırmasına inanamıyorum. Ah canım kardeşim, daha o kadar gençsin ki... Seni hayatta ne güzel sürprizler beklediğinden bile bi’habersin. Daha yaşayacak çok güzel günlerin ve ilişkilerin var. Ayrıca sevdiklerini kaybeden ve bi şekilde hayata tutunmaya devam eden insanlar ne yapsın? Sen bir kadın olarak her zaman güçlü olmalısın çünkü hayatın sana ne getireceği belli olmaz. Ve şunu asla unutma, “biri olmadan olmaz” diye bir şey yok. Öncelikle kendine inanmalısın ve beyninde bitirmelisin. 

 

Özellikle lise ve üniversite çağındaki kız arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Bir daha bu yıllarınız geri gelmeyecek. O yaşlarda yaşayamadıklarınız yaşınız ilerleyince ve tüm imkanlarınız olmasına rağmen inanın bana aynı zevki vermeyecek. Hiç kimse ama hiç kimse size ne yapmanız gerektiğini diretemez! Eğer bu yazıyı bir kişi bile okuyup kendine gelirse ne mutlu bana! Kendinize popüler davranın, hepinizi seviyorum. 

 

Kadın Terimleri.

Bu Haberi Paylaş