Dünyadaki En Tehlikeli Yol!

Dünya'nın en korkunç ve en tehlikeli yolunda yürümek ister miydiniz? Adrenalin doluysanız bu yolda yürümek sizi heyecanlandırabilir. Merak edenlere Hayrola ekibi olarak dünyanın en tehlikeli ve en ölümcül yolunu açıklayoruz!

El Caminito del Rey

İspanya'nın Malaga eyaletinde bulunan bu yol toplamda 3 metre genişliğe sahip. Aynı zamanda Guadalhorce nehrinin 300 metre yukarısında yer almakta. 20. yüzyılın başlarında yerel hidroelektrik santrallerindeki işçiler için yapılmış.Yol, yıllar geçtikçe hava şartları yüzünden aşındı ve üzerinde yürümeyi gittikçe daha da zor bir hale getirdi. 2001 yılında İspanyol hükümeti tarafından tehlikeli ve ölümcül olmasından dolayı kapatıldı. Betonla kaplanan çoğu kısmı zamanla döküldü. Bu yolda 4 insanın hayatını kaybetmesi kapatılmasına gerekçe gösterildi.ol, birkaç yıl önce yerel belediyelere milyonlarca avroya mal olan kapsamlı bir tadilatın ardından yeniden açıldı.

Eskisinden daha dayanıklı bir hale getirildi. Görevliler yolun üstünde en fazla 400 kişinin olması gerektiği ve fazlasının yola zarar verebileceğini açıkladı. Yeniden açılan yolda yürümek için gerekli güvenlik kurallarına uyulması zorunluluktu. Turistlerin ziyaret ettiği yol zamanla turizm merkezine dönüştü.

 

Adrenalin sevenler için bu yolda yürümek o kadar da kolay değil. Herhangi bir hastalığın olmamasının yanı sıra 55 yaşın üstündeki insanlar bu yolda yürüyemiyor. Çünkü Yasak! Ancak kask ve bir çok güvenlik önleminin ardından bu yolda yürüyebilirsiniz.

 

 

Bu Haberi Paylaş