Apple Ceo'sunu Twitter'dan Tehdit Eden Düzceli

Düzceli genç Apple CEO’sunu Twitter'dan tehdit etti mahkeme ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verdi.

Amerika’nın teknoloji devi Apple’ın CEO’su Timothy Cook’a Twitter’dan “Hey Tim! Neden Apple değişik telefonlar yaratmıyor. Böyle devam ederse seni öldüreceğiz. Ben Jobs’un ruhuyum, hey Tim hadi seni istiyorum, hey Tim neden benimle buluşmuyorsun? Sana Apple'ı uçuracak anahtar çözümü vereceğim” diye mesaj atan Elektrik Elektronik bölümü öğrencisi Düzce’de yaşayan E.B. (22) hakkında Apple ve Timothy Cook’un yaptığı şikayet üzerine savcılık şüphelinin tehdit suçundan 2 yıl hapis ile cezalandırılmasını istedi.

Sanık Avukatlarından Avukat Mehmet Özdil ve Avukat Rasim Sayar yaptıkları açıklamada İstanbul 26. Asliye Ceza Mahkemesince yapılan yargılamada mahkeme Sanığın isnat edilen suçlar yönünden suçun işlendiği tarihlerde cezai sorumluluğunun olmadığı anlaşıldığından TCK.nun 32/1 ve CMK.nun 223/a maddeleri uyarınca sanığa CEZA VERİLMESİNE YER OLMADIĞINA karar vermiştir dedi.

Avukat Mehmet ÖZDİL; ''Müvekkilimiz büyük bir Steve Jobs hayranı. Steve’in öldüğü tarihte çok büyük bir üzüntü yaşamış ve yaşadığı hezeyanlarla kendini tutamayarak, biraz da şaka maksatlı Sayın Timothy Cook’a Twitter üzerinden mesajlar göndermiştir. Uzun süren ve Müvekkil için de zahmetli olan yargılama nedeni ile müvekkilimiz çok zorluklar yaşamış ancak sayın mahkeme adaletli bir karar vererek kendisine ceza vermemiştir. Müvekkilimiz yaşanan süreçten pişman olmuştur ve şu anda da eğitim hayatını sürdürmektedir. '' dedi.

Bu Haberi Paylaş