İYİ-KÖTÜ GÜN DOSTU WHATSAPP GRUPLARI

Erkekleri bilmem ama biz kızların olmazsa olmazıdır whatsapp grupları. Hüznümüzü, sevincimizi, ilişkilerimizi bile orda yaşıyoruz. Ne yaşanırsa yaşansın naklen gruplara aktarıyoruz. Secrenshot, ses kaydı, hatta gerektiğinde ekran videosu... Bunların hepsi olayların üzerinde kritik yapmak ve yorumda bulunmak için birer velinimet. 
Öyle bir yer ki bu gruplar havasından mıdır suyundan mıdır moralin bozuk olsa bile iki dakikada keyfin yerine geliyor. Ne olacak? O kadar kişinin içinde insan kendi derdini unutur tabi.
Bilen bilir çok pis gaza getirtme özelliği var oranın. Misal kızlardan birinin bir flört adayı vardır. Zaten ss’lerle olaya hakimsinizdir. Çünkü bütün konuşmalar gruba atılır. Gerektiği yerlerde taktik alınır. Sizin bile cesaret edemediğiniz durumda gruptaki yırtık kankalar ‘ya kızım yaz ne olacak, aşkta gurur mu olur sanki?’,  ‘bundan sonra biraz sen de hemen cevap verme, aradan zaman geçsin ondan sonra görüldü yap’ gibi taktikler verir. Siz de kurulmuş robot gibi dediklerini yaparsınız. Çünkü genelde o zamanlar pek mantıklı düşünemezsiniz.
Ama bazen bu grupların da tahminleri tutturamadığı zamanlar vardır. Bir keresinde bizim başımıza geldi böyle bir olay. Arkadaş 7 yıldır birlikte olduğu manitasıyla kavga etmiş. Çocuk buna geceden beri cevap vermiyormuş. Arıyormuş arkada ses olmasına rağmen müsait değilim deyip geçiştiriyormuş. Mesajları görüldü yapıp cevap vermiyormuş. Normalde yarın buluşacaklarmış ama işim çıktı demiş. Tabi bizim kız sinir krizi geçiriyor. Biz de gruptan katiyen yatıştırmıyor daha çok gazlıyorduk. ‘Kızım kesin yanında başka bir kız var o yüzden müsait değilim dedi, belki de yanındaki kız mesajları görüldü yaptı bıraktı, yarın da muhtemelen o yüzden gelmeyecek kızla birlikte olduğu için vs yardırdık. Ama grup alev alev. Beddualar, sövmeler, Allah belanı versinler. En son sevgilisinin aldığı hediyeleri geri vermek için kutulara koydurmuştuk... Ertesi gün bizim kızın manitası aramış demiş hadi buluşuyoruz. Bizim ki yine dayanamadı gitti ama kavgaya gider gibi öyle dolu, öyle gözü dönmüş. Akşam oldu olan biteni anlatmak için gruba şunu yazdı: "Ya kızlaaar..." Aha dedim kesin ayrıldılar. Ne oldu ne oldu demeden: ‘Dün boşuna o kadar kafamızda kurmuşuz, pisi pisine o kadar beddua yedi meğer dün evlilik teklifi hazırlığı için mesajlarıma cevap vermemiş. Aradığımda arkadan gelen sesler ayarlamaya çalıştığı mekandan geliyormuş... Biz hemen tabi ‘yaaa bebeğimmm evlenme teklifi mi etti' diye kötü şeyleri geride bırakıp asıl konuya odaklandık. Asla ama asla pişmanlık duymadık çünkü olabilirdi. Neyse ki umduğumuz gibi sonuçlanmadığından aşırı mutluyuz. Sonuçta babalar gibi tektaş bütün her şeyi unutturdu.
Bazen tutturamasak da çoğu zaman sürekli biz haklıyız. Ve bu haklı gururla nefesimiz yettiğince o gruplarda ses olmaya devam edeceğiz ulan!

Bu Haberi Paylaş