The Simpsons 31. Sezona Girmeye Hazırlanıyor!

Amerikan Fox Kanalında yayınlanmaya devam eden Simpson 31. ve 32. sezonlarıyla izleyicisiyle buluşacak.

Toplamda 713 bölüme ulaşacak olan The Simpsons, zaten kendilerine ait olan televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi rekorunu geliştirerek elinde tutmuş olacak.

Dizide baba Homer Simpson'ı seslendiren Dan Castellaneta (61) ile anne Marge'ı seslendiren Julie Kavner (68), yeni sezonda da karakterlerine hayat vermeye devam edecek. Matt Groening (64) tarafından yaratılan komedi dizisi, orta sınıf bir aile üzerinden Amerikan'ın sosyokültürel ve sosyoekonomik yapısını kara bir mizah tarzında ele alıyor. Dizi, Home ve Marge ile çocukları Lisa, Bart ve bebek Maggie'den oluşan Simpson ailesinin başından geçenleri konu ediniyor. Aralık 1989'dan beri devam eden efsane dizi, şimdiye kadar yayınlanan en uzun soluklu Amerikan sitcom'u olma özelliği taşıyor.

31 kez Emmy ödülü kazanan dizi ayrıca 30 kez Annie ödülü ve bir de Peabody ödülü kazandı. Simpson ailesi, Ocak 2000'de Hollywood'daki Şöhretler Kaldırımı'nda bir yıldızın sahibi oldu.Simpsonlar'ın uzun metrajlı filmi de Temmuz 2007'de beyazperdede gösterilerek 527 milyon dolarlık hasılat elde etmişti.

Bu Haberi Paylaş