'Parazit Kadın' bir teşbih. Teşbihde Hata Olmaz!

Kadınlarla ilgili paylaştığı ‘parazit’ mesajı sosyal medyada çok konuşulan Cem Özer, Kanal D'de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Özer, eleştirilere canlı yayında yanıt verdi.

Seni o kadar çok seviyorum ki, senin için ölürüm' dediğin kadından ayrıldıktan sonra, onun başkasıyla mutlu olması sana neden koyar? Hani ölmeyi düşünüyordun ya... Onun mutlu olması ölümden daha hafif.

Ayrılıklardan sonra eski eş ve sevgililerimize yüklenmemizin sebebi ego...

'Bana bunu nası yapar?'... 'Beni nasıl terk eder?'...'Beni bırakıp gittiği kadına bak!'...'Beni terk edip seçtiği adama bak!'...Bize bu öğretildi. Mutluluk üretme, türet...

Benim eski bir menajerim vardı 3 kez evlendi. 2 de üvey evliliği var. Hayatında 5 kadın var önemli. Hepsini yan yana koy, kardeş sanarsınız. 
 

Ona dedim ki, 'Oğlum sen aynı arabanın farklı modellerini alıyorsun, hiç mi başka arabayı merak etmiyorsun?'

Mesela ben aynı arabanın farklı modelini almamışımdır. Hepsi farklıdır... Merak ederim.

Şimdi de 'Cem Özer, kadınları arabaya benzetti' derler. Çünkü hayatımızda edebiyat yok. Teşbih sanatını unuttuk. 

Nurgül ile Pınar'ı birbirine hiç benzetmiyorum.

Biz erkekler, yılın 365 günü kadınlar tarafından 'öküz' olarak nitelendiriyoruz. 

Mehmet Akif Alakurt geçenlerde 'Türk kadınları' diyerek bir şeyler yazdı. Bu bir genellemedir. 'Parazit kadın' bir teşbih. Teşbihde hata olmaz!

Açın okuyun, kişisel gelişim kitaplarından ziyade Türk klasiklerini, dünya klasiklerini okuyun.

Pilates lazım evet ama Sokrates de lazım!

8 Mart 'evin dışında çalışıp, para kazanan kadınların' günü...

'Ben çocuk bakıyorum' Ee ne yapalım? bu sizin doğanızda var. Ben de doğurmayı çok istiyorum ama Allah vermemiş ne yapalım? Sen doğursan da bizden gelen küçücük şeye ihtiyacın var. O olmadan yap da göreyim! Ama tüp ama bilmem ne, yırtınsan da yapamazsın.

Bir parazit kadını yönetmek kolaydır. Kadın bir takım sorumluluklarını erkeğe devrederse, özgürlüğünü de erkeğe devreder. 

Ben ayakları üzerinde duran, kendinden başkasına ihtiyacı olmayan kadınları tercih ettim.Çünkü o kadın seni seçmiştir, seninle istediği için beraberdir. Sana muhtaç olduğu için değil... Senin ona sağladığın imkanları o zaten kendi sağlayabiliyordur. Bunun parayla pulla da alakası yok.

Biz evimizin temizliğini kendimiz yapıyoruz. Yemeği ve ütüyü ben yapıyorum. 15 günde bir de kadın geliyor. 

Hazır yiyen erkek de var. Kendi kazanmamış, babasından kalmış daralıyor! Akşama kadar at yarışı oynuyor. Üretmezsen daha çok sıkılırsın.

Bu Haberi Paylaş