Bir Kez Daha Atatürk'ü Canlandıracak

Yıllar önce Dersimiz Atatürk’te Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıran başrol oyuncusu Halit Ergenç yeninden Atatürk rolüne girmeye hazırlanıyor. Oyuncu, Abdullah Oğuz’un yöneteceği ‘İlk Adım: 1919’ filmi için sunulan teklifi kabul etti.

2010 yılında çekilen “Dersimiz Atatürk” filminde başrol oynayan Halit Ergenç, 9 yıl aradan sonra bir kez daha Atatürk rolüne girmeye hazırlanıyor. Film, Milli Mücadele'nin 100'üncü yılı sebebiyle çekilecek ve cumhuriyet tarihi açısından büyük önem taşıyan Bandırma Vapuru'ndaki Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının zorlu yolculuğunu beyazperdeye taşıyacak.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Proje için çalışmalar tamamlandı. 1974 yapımı bir tanker, Tuzla'daki tersanede Bandırma Vapuru'nun birebir kopyası olacak şekilde yenilendi. Dönemin ihtişamını yansıtan ünlü Saltanat Vagonu da Sirkeci Garı'nda tasarlanıp çekimlerin yapılacağı Beykoz Kundura Fabrikası'na taşındı. İç mekânlar için ayrıca aynı platoda birebir ölçülerde dekorlar hazırlandı. İlk Adım: 1919’un şimdiye kadar Atatürk hakkında çekilmiş en büyük bütçeli film olması bekleniyor.

Bu Haberi Paylaş