Aşık Olmaya Dair İlgi Uyandıran Teoriler!

Yapılan araştırmalara göre, akıllı telefon kullanımı, özellikle gençler arasında depresyonun en büyük etkenlerinden bir tanesi.

Aşk, hayatımızın her aşamasında beynimizi meşgul eden bir kavramdır. Ne olduğunu anlamaya çalışmakla belki de bir ömür geçer. Bu yüzden de hakkında çok konuşulması normal. Bilim adamları da aşk hakkında bilimsel teorilerle karşımıza çıkıyor. 

1. Beslenme şekli flört hayatınızı belirler

Bir flört aplikasyonu olan “Are You Interested?”in yaptığı araştırmaya göre, erkekler vejetaryen kadınlara ulaşmaya çalışırken kadınlar et oburları tercih ediyor. Bu yemek şehvetine uzanan çeşitlilik sorgulanabilir.

 2. Ailemize benzeyen partnerler seçeriz

Bu teori, kendimizi samimi hissettiğimiz insanlarla çevrelemeyi istemek fikrine dayanır. İnsanlar ilişkilerinde belli bir denge olmasına alışkındır, bu yüzden bilinçaltının partner tercihi yaparken de bu yönde çalışması doğaldır. Ama eğer erkek arkadaşınız babanızla aynı traş losyonunu kullanıyorsa, durup düşünmekte fayda olabilir.

3. Aşkı, aramaktan vazgeçtiğinizde bulursunuz

Herhangi yalnız bir insan aşkı aramaktan vazgeçebilir mi? Şüpheli. Ama bunu hayatınızın aktif bir parçası haline getirmek yerine, aşkı bulmak organik gelişmelidir. Hayatınızı zenginleştirecek başka şeyler üzerine zaman ayırmaya odaklanın. Hayatınızın aşkı haftasonu gitmeyi planladığınız sahil şeridinde ya da iş çıkışı uğrayacağınız kitapçıda karşınıza çıkabilir. 

4. Aşk bağımlılık yapıyor

New York'taki Albert Einstein Tıp Koleji’nin yaptığı bir araştırmaya göre, beynimiz aşka da kokaine verdiği tepkileri veriyor. Aşk acelecidir ve kesinlikle bağımlılık yapar.

5. Aşık olmak sadece 4 dakika sürüyor

Y nesli romantizmi. Hiçbir şey, aşkı anlık haz gibi anlatamaz ve bağlılık oluşturmak için zaman gerekir diyenlere tersini kanıtlamak için bir şans. New York Times tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre birisine 4 dakika boyunca bakmak, aşık olmaya yetebiliyor. Dört kesintisiz dakikalık süren tek bir aktivite.

Bu Haberi Paylaş